Sklep internetowy Fonex, Zabezpieczenia, Systemy alarmowe, Telewizja przemysłowa, Domofony

34 3 525 111

783 825 111

  WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

  System DORI, czym jest i jak go używać?

  System DORI, czym jest i jak go używać?

  System DORI (oparty na międzynarodowej normie IEC EN62676-4: 2015) definiuje różne poziomy szczegółowości dla wykrywania, obserwacji, rozpoznawania i identyfikacji w systemach telewizji przemysłowej CCTV. Przeznaczony jest dla kamer dozorowych światła widzialnego. Korzystając z wartości (wyrażonej w metrach), można oceniać kamerę i sprawdzać, czy zapewnia one optymalną wydajność wymaganą w konkretnych. Producenci m.in. BCS często podają minimalne wyniki DORI w kartach katalogowych swoich kamer.
  Data utworzenia: 2021-07-27
  Już działa! Przedstawiamy automat paczkowy Fonex. Propozycja dla lokalnych klientów.

  Już działa! Przedstawiamy automat paczkowy Fonex. Propozycja dla lokalnych klientów.

  Przedstawiamy pierwszy automat paczkowy Fonex. Obecnie są to zlokalizowane na tyłach naszej firmy dwie skrytki, w których przy pomocy kodu można odebrać zamówiony wcześniej towar. Rozwiązanie jest dedykowane instalatorom oraz klientom detalicznym, którzy mają problem z przyjazdem do naszej firmy w godzinach pracy.
  Data utworzenia: 2021-06-24
  Routery nowej generacji od firmy Teltonika w ofercie sklepu Fonex.pl

  Routery nowej generacji od firmy Teltonika w ofercie sklepu Fonex.pl

  Router mobilny wykorzystuje połączenie komórkowe 2G, 3G lub 4G do zapewnienia łączności, zamiast wymagać okablowania przewodowego. Wraz z rozwojem sieci LTE gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na routery oparte na łączności komórkowej. Routery komórkowe, routery LTE (m.in. firmy TELTONIKA) i extendery łączą oraz kierują komunikację między urządzeniami, aplikacjami i usługami w chmurze dla przedsiębiorstw, aplikacji przemysłowych i transportu. Osiągają to szybciej, taniej i bardziej niezawodnie niż tradycyjne routery przewodowe, a także oferują łączność zapasową dla połączeń przewodowych.
  Data utworzenia: 2021-06-16
  Sprawdź, jakie nowe produkty SATEL zostały wprowadzone do oferty

  Sprawdź, jakie nowe produkty SATEL zostały wprowadzone do oferty

  Mniej więcej raz lub dwa razy do roku publikowany jest nowy cennik SATEL. Właściwie za każdym razem, wraz z cennikiem pojawiają się również nowe produkty w ofercie. W aktualnym wydanie z 1 czerwca 2021 r. zostały dodane przede wszystkim czujki magnetyczne w różnych kształtach i rozmiarach. Nowością są również uniwersalne czujki przewodowe XD-2, anteny ANT-LTE-I i ANT-LTE-O oraz zasilacz buforowy APS-30 S.
  Data utworzenia: 2021-06-14
  Zastosowanie fotokomórki i jej budowa

  Zastosowanie fotokomórki i jej budowa

  Fotokomórki na szeroką skalę wykorzystywane są w systemach ograniczonego dostępu oraz bramach. Nie są to jednak jedyne miejsca stosowania tego typu urządzeń. W jakich branżach wykorzystywane są fotokomórki, jakie są ich rodzaje, budowa i inne zastosowania? Po jakie fotokomórki sięgają producenci systemów ograniczonego dostępu, w jakich miejscach są one montowane oraz jak są zbudowane?
  Data utworzenia: 2021-05-27
  Automatyka budynkowa Ropam Elektronik, nowe sterowniki w ofercie

  Automatyka budynkowa Ropam Elektronik, nowe sterowniki w ofercie

  Szeroko pojęta automatyka budynkowa to temat, który coraz częściej pojawia się w zapytaniach od naszych klientów (zarówno instalatorów jak i właścicieli domów jednorodzinnych czy firm). Rozszerzając ofertę, wprowadziliśmy moduły przekaźnikowe znanej na polskim rynku firmy Ropam Elektronik.  
  Data utworzenia: 2021-05-12
  #instalujehikvision i odbieram nagrody!

  #instalujehikvision i odbieram nagrody!

  W dniu dzisiejszym staruje nowa akcja promocyjna zorganizowana przez Hikvision. Do wygrania bon podarunkowy o wartości nawet 300 pln. Promocja: "#instalujehikvision i odbieram nagrody!" potrwa do 30 czerwca 2021 r. Zapraszamy do czynnego udziału Instalatorów, Integratorów Systemów oraz Agencje Ochrony.
  Data utworzenia: 2021-05-04
  Transformator wideo 8 Mpx 4K CVI TVI AHD EVERMAX dla wszystkich typów kamer CCTV

  Transformator wideo 8 Mpx 4K CVI TVI AHD EVERMAX dla wszystkich typów kamer CCTV

  EVX-T803-4K Transformator wideo, czyli nadajnik i odbiornik sygnału wideo za pośrednictwem sieciowych kabli skrętnych np. UTP CAT5 / CAT6. Urządzenie dostarczane przez firmę EVERMAX obsługuje wszystkie typy kamer pracujące w systemach HD-TVI, HD-CVI oraz AHD w rozdzielczości do 8 Mpx.
  Data utworzenia: 2021-04-30
  Czujka zewnętrzna BXS-ST OPTEX

  Czujka BX-80N OPTEX zostanie zastąpiona modelami BXS-ST oraz BXS-AM

  Od dłuższego czasu w naszej ofercie można znaleźć zewnętrzną czujkę kurtynową OPTEX serii BXS. Jest to typowa czujka do zastosowań w ochronie elewacji, ścian czy okien. Najpopularniejszym dotąd rozwiązaniem była czujka OPTEX BX-80N, której produkcja zostanie zakończona już w maju br.
  Data utworzenia: 2021-04-23
  NOWA LOKALIZACJA - ul. Wręczycka 13/15 już od 7 kwietnia br.

  NOWA LOKALIZACJA - ul. Wręczycka 13/15 już od 7 kwietnia br.

  Siedzibą firmy Fonex od samego początku - a więc już od 27 lat - jest biurowiec znajdujący się przy alei Armii Krajowej 1/3. Jednak, ze względu na dynamiczny rozwój, stałe rozszerzanie oferty produktowej, czy choćby problemy z dojazdem i parkowaniem, obecna lokalizacja okazała się niewystarczająca. 
  Data utworzenia: 2021-03-30
  Rejestrator seria BCS-XVR. Wprowadzenie do oferty kolejnej generacji urządzeń

  Rejestrator serii BCS-XVR. Wprowadzenie do oferty kolejnej generacji urządzeń

  BCS jest największym dostawcą urządzeń, które umożliwiają tworzenie kompletnych systemów monitoringu CCTV. Wraz z rozwojem rynku, również oferta BCS nieustannie się zmienia. Wprowadzane są nowe urządzenia oraz poprawiane i udoskonalane produkty, które cieszą się dużą popularnością. W tym miesiącu (wraz z opublikowaniem nowych cenników) pojawia się nowe generacje większości rejestratorów serii BCS-XVR BCS Line.
  Data utworzenia: 2020-12-10
  Automatyczny pomiar temperatury w czasach COVID-19 - bezdotykowe terminale dostępu HIKVISION

  Automatyczny pomiar temperatury w czasach COVID-19 - bezdotykowe terminale dostępu HIKVISION

  System detekcji temperatury ciała  do kontroli dostępu osób chorych w przestrzeni publicznej, handlowej czy biurowej. Jakiś czas temu pisaliśmy już o urządzeniach monitoringu IP HIKVISION, opartych o klasyczne kamery CCTV. Kamery wykonane w klasycznych obudowach ściennych lub sufitowych z przeznaczeniem do detekcji temperatury osób z pewnej odległości. Systemy takie powiązane mogą być z innymi urządzeniami alarmowymi lub kontrolującymi dostęp w budynkach za pomocą wyjść / wejść alarmowych.
  Data utworzenia: 2020-10-15
  SATEL - nowe produkty w ofercie tj.: PERFECTA-IP, ADD-200, MXD-300 oraz moduły komunikacyjne

  SATEL - nowe produkty w ofercie tj.: PERFECTA-IP, ADD-200, MXD-300 oraz moduły komunikacyjne

  Miło nam poinformować o rozszerzeniu oferty naszego sklepu internetowego o kolejne produkty firmy SATEL. W dniu dzisiejszym, wraz z opublikowaniem nowego cennika ma miejsce premiera kilku nowych urządzeń. Jedną z nich jest wprowadzenie dwóch central alarmowych reprezentujących rodzinę PERFECTA - konkretnie PERFECTA-IP 32 oraz PERFECTA-IP 32-WRL. Oba urządzenia wyróżnia wbudowany moduł ETHERNET do komunikacji TCP/IP. Centrala w wersji WRL dodatkowo obsługuje urządzenia bezprzewodowe systemu MICRA,
  Data utworzenia: 2020-10-05
  FONEX Sponsorem RKS Raków Częstochowa!

  FONEX Sponsorem RKS Raków Częstochowa!

  Z przyjemnością informujemy, że FONEX został oficjalnym Sponsorem klubu RKS Raków Częstochowa. Sport jest Nam bliski od samego początku, wartości takie jak "fair play" czy dążenie do postawionego celu, zawsze przyświecały Naszym działaniom. Kibicowanie to wzajemna integracja, ale to także dobra zabawa! Wspieramy więc całą PKO Ekstraklasa życząc pełnych emocji spotkań!
  Data utworzenia: 2020-09-14
  BCS, aktualizacja oferty cenowej - wrzesień 2020

  BCS, aktualizacja oferty cenowej - wrzesień 2020

  Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach, również we wrześniu zostały opublikowane nowe cenniki firmy BCS. Aktualizacje dotyczyła wybranych produktów z serii urządzeń: BCS LINE oraz BCS POINT. Dodano również kilka nowych pozycji.
  Data utworzenia: 2020-09-03