RP501S Radiopowiadomienie czterokanałowe 500 m, odbiornik + nadajnik

Numer produktu: 719
(0 opinii)
 • Odbiornik superheterodynowy + nadajnik w zestawie
 • Częstotliwość pracy 433,92 MHz
 • Zasięg do 500 metrów w terenie otwartym
 • 4 tryby pracy urządzenia
 • 4 wyjścia przekaźnikowe NO/NC
 • 4 wejścia nadajnika NC/NO w zależności od trybu pracy

188.10

152.92 zł netto

Produkt dostępny
Czas na zwrot: 14 dni
Dostawa: od 12.00 zł
Gwarancja: 24 miesiące
Przewidywana dostawa: w czwartek
RP501Shet Radiopowiadomienie czterokanałowe Elmes Elektronik o zasięgu do 500 metrów. Zestaw RP501S składa się z nadajnika RP501T oraz odbiornika RP501R i przeznaczony jest do bezprzewodowego przekazania stanu 4 wejść nadajnika do odbiornika. W warunkach korzystnych dla propagacji fal radiowych, tzn. bez budowli, drzew i innych przeszkód pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem osiąga zasięg do 500 metrów. Może być stosowany w systemach alarmowych lub zdalnego sterowania. Odbiornik zasilany jest napięciem 12V DC. Nadajnik może być zasilany zarówno z 12V DC, jak również dwoma bateriami alkalicznymi 1,5V typu AA.
 
Możliwość zakupu nadajnika i odbiornika jako osobnego elementu. Symbol zamawiania: RP501T - nadajnik, RP501Rhet - odbiornik.
 

Tryb 1

Continuous

Tryby pracy RP501Shet - tryb 1 (Continuous)

Naruszenie dowolnego wejścia w nadajniku rozpoczyna transmisję, która załącza odpowiednie wyjścia odbiornika. Transmisja kończy się, gdy wszystkie wejścia przestają być aktywne. Po zakończeniu transmisji wyjścia odbiornika pozostają załączone przez zaprogramowany w odbiorniku czas. Jeśli w czasie transmisji stan wejść zmieni się, zmieni się odpowiednio również stan wyjść odbiornika. Jeżeli naruszenie wejść w nadajniku nie zanika, to po 15 lub 40 sekundach (*) nadajnik przechodzi w cykl pracy 1 s nadawania co 1 min. przerwy.

Tryb 2

Prolonged

Tryby pracy RP501Shet - tryb 2 (Prolonged)

Naruszenie dowolnego wejścia w nadajniku rozpoczyna transmisję, która załącza odpowiednie wyjścia w odbiorniku. Inaczej niż w trybie 1, transmisja nie kończy się z chwilą powrotu wejścia do stanu spoczynkowego, lecz trwa 15 s lub 40 s (*), nawet jeśli naruszenie wejścia zaniknie wcześniej. Jeśli w czasie transmisji nastąpi pobudzenie innego wejścia, transmisja zostanie przedłużona i będzie zawierać informację o pobudzeniu obu wejść. Jeśli po upływie 15/40s pobudzenie nie zanika, nadajnik przechodzi w cykl oszczędzania baterii: 1 s nadawanie co 1 min przerwy. Wyjścia odbiornika pozostają załączone przez zaprogramowany czas od ostatniej transmisji. Tryb ten jest zalecany do współpracy odbiornika z wieloma nadajnikami, ponieważ jeżeli jeden z nadajników załączy wyjście D1 odbiornika, a następnie odbiornik odbierze sygnał z innego nadajnika, który ma pobudzone tylko wejście D2, w odbiorniku załączone będą oba wyjścia: D1 i D2 (transmisja z drugiego nadajnika nie zeruje wyjścia ustawionego przez pierwszy nadajnik).

Tryb 3

Radio relay

Tryby pracy RP501Shet - tryb 3 (Radio relay)

Każda zmiana stanu wejść D1...D4 w nadajniku (aktywowanie lub deaktywowanie) wywołuje transmisję trwającą 15 lub 40 s (*). Transmisja te zawiera aktualny stan wejść nadajnika. Odbiornik wystawia na wyjściach D1...D4 stan odebrany z nadajnika i utrzymuje go po zaniku transmisji z nadajnika aż do chwili odebrania kolejnej transmisji. W tym trybie pracy stan wyjść odbiornika odpowiada aktualnemu stanowi wejść nadajnika.

Tryb 4

Relay+cyclic

Tryby pracy RP501Shet - tryb 3 (Radio relay)

Podobnie jak w pkt 3 z tym, że nadajnik wysyła, powtarzaną co 80 sekund, 1-sekundową transmisję, "odświeżającą stan wyjść" w odbiorniku. Ma to znaczenie w przypadku ryzyka zaniku zasilania odbiornika lub obawy, że transmisja nie dotrze do odbiornika z powodu zakłóceń.

 

Charakterystyka radiopowiadomienia czterokanałowego RP501S Elmes:

 • Odbiornik superheterodynowy + nadajnik w zestawie
 • Możliwość dowolnej konfiguracji odbiorników i nadajników
 • Zasilanie: nadajnik 12V DC jak również dwoma bateriami alkalicznym typu 1,5V AA
 • Częstotliwość pracy 433,92 MHz
 • Zasięg do 500 m w terenie otwartym
 • 4 tryby pracy urządzenia
 • Kontrola łącza radiowego, sygnalizacja słabej baterii w nadajniku
 • 4 wyjścia przekaźnikowe NO/NC
 • 4 wejścia nadajnika NC/NO w zależności od trybu pracy
 
 

Typ wejść nadajnika

Wejścia nadajnika mogą być typu NC (gdy zworka 9-10 jest założona) lub NO (gdy jest zdjęta). Gdy są typu NC, stanem spoczynkowym wejść jest stan zwarcia do masy, a stanem aktywnym (naruszeniem) jest stan rozwarcia wejść od masy. W trybie NO jest odwrotnie.

Odbiornik

Odbiornik posiada 4 separowane galwanicznie wyjścia przekaźnikowe, które mogą być ustawione na pracę NC lub NO, tzn. w stanie spoczynku zwarte lub rozwarte (domyślnie NC), a zmiana na NO wymaga jedynie przełożenia zworek przy przekaźnikach. Jeżeli załączone jest choć jedno wyjście odbiornika, LED zmienia kolor z zielonego na czerwony i pojawiają się impulsy zwarcia do masy na wyjściu sygnałowym S w cyklu 1 sekundowym.

Współpraca odbiornika z wieloma nadajnikami

Do pamięci odbiornika można wpisać nawet 60 nadajników pracujących w trybie 2, natomiast tryby 1, 3 i 4 nie są zalecane. Wynika to z faktu, że w trybach 1, 3 i 4 każda kolejna transmisja odebrana przez odbiornik ustawia na nowo stan wszystkich 4 wyjść – kasuje stan z poprzedniej transmisji. W konsekwencji, wyjścia ustawione przez jeden nadajnik zostaną wyzerowane przez transmisje przychodzące od innego nadajnika. Jedynie w trybie 2 wyjście raz ustawione pozostanie w tym stanie do chwili, aż upłynie zaprogramowany czas: transmisje z innego nadajnika nie mogą go wyzerować w tym czasie.

Współpraca nadajnika z odbiornikami innego typu

Przy współpracy z odbiornikami CH4H, CH8H lub CH20H, nadajników może być wiele i mogą pracować w dowolnym trybie. Np. można do wyjścia nr 1 odbiornika CH4H przypisać wejście pierwsze pierwszego nadajnika RP501, do wyjścia nr 2 odbiornika – wejście pierwsze nadajnika nr 2, itd. Wtedy każde z wyjść odbiornika CH4H przypisane jest do wyłącznie jednego nadajnika i transmisje z innych nadajników nie wpływają na nie. UWAGA: przy współpracy z tymi odbiornikami nie można włączyć funkcji testowania łącza radiowego.

Zabezpieczenia antysabotażowe

Nadajnik i odbiornik wyposażone są w wyłączniki antysabotażowe (TAMPER). W nadajniku TAMPER włączony jest szeregowo z wejściem D4. Aby go użyć należy przeciąć zworkę ZT i zewrzeć wejście D4 do masy (-V DC). Otwarcie obudowy wywoła reakcję taką samą jak pobudzenie wejścia D4.

Kontrola stanu baterii w nadajniku

Jeżeli nadajnik zasilany jest z baterii, to spadek jej napięcia poniżej 2,7 V jest sygnalizowany w odbiorniku pulsowaniem na zielono diody LED. Po wymianie baterii pulsowanie diody LED ustaje. Transmisje sygnalizujące niski poziom napięcia baterii w nadajniku przesyłane są do odbiornika co 4 minuty.

Testowanie łącza radiowego

Ta funkcja pozwala wykryć brak łączności radiowej pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Włącza się ją poprzez rozwarcie zworki 5-6 w nadajniku (należy pamiętać o ponownym zaprogramowaniu nadajnika do odbiornika). Po włączeniu tej funkcji, w stanie spoczynku, co około 35 s nadajnik wysyła informację kontrolną do odbiornika. Jeżeli odbiornik nie odbierze takiej transmisji w ciągu 90 s, np. z powodu zakłóceń lub uszkodzenia nadajnika, nastąpi wywołanie alarmu, tj. miganie diody LED na czerwono i pojawienie się:

 • Impulsów sygnalizacyjnych na wyjściu S w cyklu 0,5 s impuls co 1,5 s przerwy (jeżeli JP1 w odbiorniku jest zwarta)
 • Stałego zwarcia do masy (jeżeli zworka JP1 jest rozwarta)
Alarm braku łącza radiowego będzie trwał do chwili otrzymania ponownej transmisji. UWAGA: W trybie z testowaniem łącza radiowego może pracować tylko jeden nadajnik w systemie.
 

Charakterystyka nadajnika RP501T Elmes:

 • Zasilanie 6-15 V DC lub dwie baterie alkaliczne AA 1,5 V
 • Prąd nadawania 15 mA, spoczynkowy 15 uA
 • Transmisja 64 bitowa; ilość kombinacji kodu: 16777216
 • f = 433,92 MHz (≤10 dBm)
 • Temperatura pracy od -20 do +55°C
 

Charakterystyka odbiornika RP501R Elmes:

 • Superheterodynowy, zasilanie 10-15 V DC
 • Prąd: 20 mA + 20 mA na każdy załączony przekaźnik
 • Wyj. przekaźnikowe (1 A/125 V AC, 1 A/30 V DC)
 • Wyj. S typu OC: 1 A/60 V
 • Pamięć odbiornika: 60 nadajników
 • Temperatura pracy: od - 20 do +55°C

 

Opinie o produkcie

Niestety produkt nie posiada żadnej opinii.
Napisz pierwszą opinię i pomóż innym w wyborze!

Nasi klienci napisali {{ items ? items.length : 0 }} {{ items && items.length == 1 ? 'opinię' : items && items.length <= 4 ? 'opinie' : 'opinii' }}

{{ item.user_name.charAt(0) }}
{{ item.created }}

{{ item.body }}

Dodaj opinię
captcha
{{ error }}
Twoja ocena została przesłana do moderacji. Dziękujemy!
Dziękujemy! Twoja opinia została wysłana do weryfikacji.

Zapytaj o produkt

Zadaj nam pytanie. Z chęcią na nie odpowiemy.
captcha
{{ error }}
Zapisaliśmy Twoje zapytanie. Niedługo na nie odpowiemy.

Ostatnio oglądane