Twoja przeglądarka nie obsługuje JaaScript. Włącz, aby mogła poprawnie funkcjonować.

CH20HR Elmes Odbiornik dwudziestokanałowy, superheterodyna

Numer produktu: 5407
(0 opinii)
 • Rodzaj urządzenia: odbiornik radiowy
 • Liczba kanałów (wyjść przekaźnikowych): 20 kanałów
 • Pojemność pamięci pilotów: do 60 pilotów
 • Dodatkowe informacje: dioda LED do sygnalizacji, moduł superheterodynowy, system kodowania zmiennego KEELOQ®

290.20

235.93 zł netto

Produkt dostępny
Czas na zwrot: 14 dni
Dostawa: od 12.00 zł
Gwarancja: 24 miesiące
Przewidywana dostawa: pojutrze

CH20HR Odbiornik dwudziestokanałowy firmy Elmes Elektronik przeznaczony do instalacji bezprzewodowych, w których wymagane jest zastosowanie wielu nadajników. W urządzeniu zastosowano system kodu zmiennego KEELOQ®, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Odbiornik posiada 20 separowanych galwanicznie wyjść przekaźnikowych typu NO/NC wyposażonych w diody sygnalizacyjne LED.

 

Odbiornik sygnalizuje niski stan baterii w nadajnikach oraz, przy współpracy z wybranymi nadajnikami, brak łączności radiowej oraz otwarcie obudowy. Odbiornik współpracuje ze wszystkimi nadajnikami i pilotami produkcji Elmes Elektronik. Do jednego kanału odbiornika można przypisać dowolną ilość nadajników, ale łączna ich ilość w systemie nie może przekroczyć 60. Wprowadzenie do pamięci następnego kasuje pierwszy. Piloty wielokanałowe oraz nadajnik RP501 przełączają zawsze kolejne, sąsiadujące ze sobą kanały. Detektory PTX50, GBX, CTX3H i CTX4H pracują w dwóch kanałach: detekcja ruchu w dowolnym kanale 1...20, a antysabotaż (TAMPER) w kanale 20 przydzielanym automatycznie.

 

Typowe zastosowania odbiornika CH20HR Elmes Elektronik:

 • Współpraca z przewodową centralą alarmową jako interfejs do dozorowanych pomieszczeń wyposażonych w bezprzewodowe nadajnik i detektory CTX, GBX, GNS, PTX lub RP501, a także z pilotem uzbrajającym i rozbrajającym system alarmowy (np. UMB100H)
 • System przywoławczy lub ochrony antynapadowej - osoby wyposażone w piloty (np. AN200H lub UMB100H) mogą wywołać alarm antynapadowy przywołując w ten sposób pomoc


Tryby pracy wyjść odbiornika CH20HR Elmes Elektronik:

Pobudzenie nadajnika powoduje załączenie przekaźnika i świecenie diody LED w odpowiadającym mu kanale odbiornika. W zależności od trybów pracy kanałów odbiornika, programowanych niezależnie dla każdego kanału, możliwe są następujące rodzaje załączeń wyjść odbiornika: 

 1. Załączenie chwilowe trwające od 0,5 s do 4 godzin. Na wyjściu S pojawiają się dwa impulsy zwarcia do masy przy załączeniu, a jeden przy wyłączeniu
 2. Załączenie typu włącz-wyłącz (bistabilne). Pobudzenie nadajnika na przemian załącza i wyłącza wyjście. Impulsy na wyjściu S są identyczne, jak w pkt. 1 wyżej
 3. Załączenie trwające do chwili zerowania przyciskiem w odbiorniku. Pobudzenie nadajnika załącza odpowiadające mu wyjście odbiornika i równocześnie rozpoczyna sygnalizację na wyjściu S w postaci impulsów w cyklu 0,5 s/0,5 s. Dopiero naciśnięcie przycisku LOW BATTERY CH w odbiorniku zeruje wszystkie wyjścia i kończy sygnalizację na wyjściu S. Ten tryb pracy pozwala zbudować system przywoławczy wymuszający interwencję (np. personelu).


UWAGA! Przy współpracy z nadajnikiem RP501 w trybie przekaźnika radiowego oraz z detektorem CTX3H lub CTX4H należy ustawić w danym kanale tryb z pkt. 1 powyżej. Pomimo ustawienia wyjścia odbiornika w trybie załączenia chwilowego, w tym przypadku włączenie kanału jest trwałe i trwa do chwili jego wyłączenia w nadajniku.

 

Sygnalizacja niskiego stanu baterii

Rozładowanie baterii w detektorze poniżej bezpiecznego poziomu jest sygnalizowane pulsowaniem diody LOW BATTERY INDIC oraz - jeżeli zdjęta jest zworka JP2 - wysterowaniem wyjścia S. Aby ustalić, w którym nadajniku należy wymienić baterię, należy przycisnąć przycisk LOW BATTERY CH. W odbiorniku włączą się wszystkie diody LED kanałów ze słabą baterią. Po wymianie baterii i pobudzeniu nadajników sygnalizacja słabej baterii ustaje.

Sygnalizacja braku łączności z detektorem

Odbiornik CH20HR posiada funkcję kontroli łączności radiowej z detektorami typu PTX, GBX, GNS i CTX4H. Nadajniki te wysyłają co 10 godzin transmisję kontrolną. Jeśli, w ciągu 24 godzin odbiornik nie otrzyma żadnej transmisji z nadajnika - np. z powodu jego uszkodzenia – zasygnalizuje to podobnie jak niski stan baterii pulsowaniem diody LOW BATTERY INDIC oraz - jeżeli zdjęta jest zworka JP2 - wysterowaniem wyjścia S. Jednakże, w odróżnieniu od sygnalizacji słabej baterii, gdzie diody LED świecą światłem ciągłym, po naciśnięciu przycisku LOW BATTERY CH diody LED i przekaźniki w kanałach odbiornika, w których nastąpiła utrata łączności, zaczną pulsować. Każda odebrana przez odbiornik CH20HR transmisja radiowa z detektora, który utracił łączność radiową, kasuje sygnalizację braku łączności z tym detektorem. Aby uaktywnić funkcję sygnalizacji braku łączności z detektorem, należy po wprowadzeniu detektorów i zakończeniu instalacji, zdjąć zworkę JP3, a następnie wywołać transmisję z każdego detektora. Podobnie, po każdorazowej zmianie konfiguracji (usunięciu detektora lub przeniesieniu do innego kanału odbiornika) wymagane jest założenie na chwilę i zdjęcie zworki JP3, a następnie wywołanie transmisji z każdego detektora celem inicjalizacji tej funkcji. UWAGA! Sygnalizacja słabej baterii i braku łącza radiowego w danym kanale funkcjonuje prawidłowo przy wprowadzeniu do tego kanału tylko jednego nadajnika.

Sygnalizacja sabotażu radiowego

Odbiornik CH20HR posiada funkcję wykrywania i sygnalizacji zakłóceń radiowych. W przypadku wykrycia zakłócenia, na czas jego trwania załącza się wyjście nr 19 odbiornika. Tę funkcję aktywuje się po zdjęciu zworki JP5.

 

Specyfikacja techniczna odbiornika CH20HR:

 • Odbiornik superheterodynowy 433,92 MHz
 • Możliwość zaprogramowania do 60 różnych nadajników i pilotów Elmes
 • 20 wyjść przekaźnikowych typu NO lub NC (1A/24VDC) z diodami LED
 • Czas podtrzymania wyjścia w trybie monostabilnym: od 0,5 s do 4h
 • Sygnalizowanie nadajnika ze słabą baterią
 • Sygnalizowanie braku łączności z detektorem (PTX, GBX, CTX4H, GNS)
 • Sygnalizacja przełączeń diodami LED i na wyjściu sygnalizacyjnym S
 • Obudowa zabezpieczona włącznikiem antysabotażowym TAMPER
 • Zasilanie 12V DC, pobór prądu 20 mA + 22 mA na przekaźnik (500 mA max.)
 • Praca wewnątrz pomieszczeń w zakresie temperatur od -20 do +40°C
 • Wymiary zewnętrzne: (D/S/W) 129/95/25 mm

 

Opinie o produkcie

Niestety produkt nie posiada żadnej opinii.
Napisz pierwszą opinię i pomóż innym w wyborze!

Nasi klienci napisali {{ items ? items.length : 0 }} {{ items && items.length == 1 ? 'opinię' : items && items.length <= 4 ? 'opinie' : 'opinii' }}

{{ item.user_name.charAt(0) }}
{{ item.created }}

{{ item.body }}

Dodaj opinię
captcha
{{ error }}
Twoja ocena została przesłana do moderacji. Dziękujemy!
Dziękujemy! Twoja opinia została wysłana do weryfikacji.

Zapytaj o produkt

Zadaj nam pytanie. Z chęcią na nie odpowiemy.
captcha
{{ error }}
Zapisaliśmy Twoje zapytanie. Niedługo na nie odpowiemy.

Ostatnio oglądane