Zaawansowane czujki laserowe serii REDSCAN OPTEX, precyzyjna detekcja LiDAR

2023-12-13
Zaawansowane czujki laserowe serii REDSCAN OPTEX, precyzyjna detekcja LiDAR
Czujniki laserowe OPTEX serii REDSCAN mini-Pro przeznaczone są do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków w miejscach wymagających wysokiego poziomu ochrony.

Wprowadzane do oferty urządzenia tworzą wirtualne ściany lub płaszczyzny detekcji o wymiarach 20x20 metrów i kącie 95 stopni, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w ochronie dachów, świetlików i sufitów (tryb poziomy). Ustawiając je w tryb pionowy dają możliwość tworzenia wirtualnych ścian w celu ochrony mienia, elewacji i wąskich obszarów wokół budynków lub granic terenu.

Dostępne są dwa modele czujek:

Niezawodne czujniki w każdym środowisku

Czujki OPTEX RLS-2020A oraz RLS-2020V zapewniają wykrywanie intruzów nawet w najtrudniejszych warunkach otoczenia i w całkowitej ciemności. Przeznaczone są do eksploatacji zarówno w skrajnie niskich, jak i wysokich temperaturach (od -40°C do 60°C), a na ich działanie nie mają wpływu deszcz, śnieg, wiatr czy zmiany oświetlenia. Czujniki laserowe REDSCAN Mini Pro są odporne na czynniki środowiskowe, gwarantując niezmienne i niezawodne działanie w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Główne zastosowania REDSCAN mini-Pro OPTEX:

Prezentacja możliwości nowych urządzeń OPTEX, różne opcje montażu:

RLS-2020A OPTEX Czujka laserowa, REDSCAN

Typowe zastosowanie czujek laserowych OPTEX

Weryfikacja alarmów za pomocą wbudowanej kamery z oświetlaczem

Model RLS-2020V OPTEX jest wyposażony we wbudowaną kamerę Full HD, wspomagającą weryfikację przyczyny alarmu. Kamera obejmuje widokiem cały obszar detekcji i jest wyposażona w oświetlacz podczerwieni z automatyczną regulacją, dzięki czemu wykrywany obiekt jest wyraźnie widoczny nawet w nocy lub w słabo oświetlonych miejscach. Sygnały alarmowe wraz z obrazem z kamery są zapisywane do pamięci wewnętrznej, pozwalającej zachować do 500 zdarzeń.

Pozostałe nowości produktowe OPTEX

Czujniki laserowe to nie jedyne nowości w ofercie OPTEX. W ostatnim czasie pojawiła się również nowa generacja montowanych nad ziemią czujników parkingowych o regulowanym zasięgu, które niezawodnie wykrywają pojazdy nawet w trudnych warunkach. Czujnik OVS-02GT stanowi doskonałe rozwiązanie do sterowania automatycznymi bramami i szlabanami, a jednocześnie można go łatwo zamontować nad ziemią, na ścianie, słupie lub obudowie szlabanu. Czujnik działa jak wirtualna pętla (Virtual Loop) i zastępuje podziemną pętlę indukcyjną.

Może być stosowany jako czujnik wewnętrzny i zewnętrzny, zapewniając detekcję pojazdów w deszczu, w niskich i wysokich temperaturach. Dzięki podwójnemu wyjściu umożliwia jednoczesną aktywację wielu urządzeń, m.in. automatycznych szlabanów lub drzwi oraz światła sygnalizacyjnego lub automatów biletowych.

Seria InSight. Połączenie detekcji PIR z analityką video

InSight jest to seria dwóch zewnętrznych czujek ruchu OPTEX, w których dodatkowo została zamontowana kamera: INS-QXI-ST oraz INS-HX-80N. W miarę ewolucji analityki wideo firma OPTEX odkryła możliwość łączenia dwóch potężnych technologii analizy sygnałów z czujników i kamer, co pozwoliło na opracowanie perfekcyjnej i niezawodnej czujki. Połączenie analityki video z technologiami detekcji PIR zapewnia niezawodne wykrywanie podejrzanych zachowań lub wtargnięć. 

Dzięki inteligentnym algorytmom OPTEX na skuteczność detekcji nie wpływają nawet najbardziej niekorzystne warunki pogodowe, np. intensywny deszcz, mgła i wysokie temperatury. Seria InSight jest zgodna z ONVIF i może być zintegrowana z CHeKT, centralą alarmową i DVR, NVR lub VMS.

Powiązane produkty

Może zainteresować Cię również