Poznaj modułowy wideodomofon IP marki HIKVISION

2020-07-22
Poznaj modułowy wideodomofon IP marki HIKVISION
Firma HIKVISION, wiodący na świecie dostawca innowacyjnych produktów i rozwiązań do monitoringu, wypuścił na rynek również swoją linię wideodomofonów. Jedną z nich jest modułowy system wideodomofonowy IP drugiej generacji. Dział R&D wykorzystał potencjał swojego produktu i po zebraniu opinii klientów udoskonalił poprzednią generację urządzeń. W ten sposób uzyskano nowoczesne technologicznie i eleganckie w wyglądzie produkty przeznaczone do stworzenia kompletnego systemu wideodomofonu. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące modułowego wideodomofonu IP. Zachęcamy do lektury!

Modułowy system wideodomofonu IP HIKVISION drugiej generacji w sklepie fonex.pl

 

Wideodomofon IP HIKVISION drugiej generacji

Wideodomofon IP od HIKVISION, czołowego producenta urządzeń telewizji przemysłowej CCTV na świecie, w drugiej, lepszej generacji! Jest to kompletne rozwiązanie przeznaczone do szybkiej i łatwej budowy własnego systemu wideodomofonowego. Panel zewnętrzny oparty został na modułach, dzięki czemu możesz elastycznie podejść do konstrukcji samego panelu. W praktyce oznacza to tyle, że wedle własnych potrzeb możesz zbudować funkcjonalny wideodomofon jednorodzinny, jak również i wielorodzinny do zastosowań osiedlowych. Może bowiem posiadać podstawowy moduł składający się z kamery, wizytownika i przycisku wywołania. Jednak dla bardziej wymagających użytkowników stworzono dodatkowe moduły rozszerzające, wśród których jest np. wizytownik, wskaźnik, klawiatura czy czytnik kart zbliżeniowych RFID. Urządzenia oferują wiele funkcjonalności, m.in. szybki podgląd osób dzwoniących, automatyczną archiwizację rozmów i prób połączeń, samodzielne przydzielanie dostępu na teren posesji i wiele innych. Wideodomofon działa w technologii TCP/IP, co ułatwia jego zasilanie i pozwala na podłączenie do niego innych systemów zabezpieczenia mienia. Dzięki połączeniu sieciowemu zyskuje się również bezpieczeństwo i stabilność w działaniu całej instalacji. Obsługa wideodomofonu IP może odbywać się z poziomu monitora, a także przy użyciu dedykowanego oprogramowania zainstalowanego na komputerze, tablecie lub smartfonie.

 

Dodatkowe kamery CCTV w systemie

Czasy, kiedy wideodomofon, monitoring i alarmy są oddzielnymi od siebie systemami, bezpowrotnie minęły. Teraz możesz stworzyć system zabezpieczeń na podstawie dowolnie wybranych przez siebie mniejszych systemów. HIKVISION również na to pozwala. Do wideodomofonu IP możesz bez problemu podłączyć dodatkowe kamery telewizji przemysłowej. Dzięki temu, kamery podłączone do systemu z powodzeniem przechwytują obrazy i filmy z miejsc, w których zainstalowano na przykład panele zewnętrzne do wideodomofonu. Wszystko może być rejestrowane przez NVR / DVR systemu CCTV. Możesz łatwo kontrolować dostęp do budynku, pokojów lub różnych wrażliwych dla siebie obszarów, monitorować i chronić siebie przed włamaniem.

 

Eleganckie i proste... panele wewnętrzne z serii Pro oraz Ultra

Wideodomofon IP HIKVISION posiada w ofercie trzy monitory wewnętrzne, z czego dwa występują w wariancie: jako przewodowe lub bezprzewodowe z interfejsem Wi-Fi. Urządzenia otrzymują świetne opinie od klientów, głównie ze względu na swoją prostotę i eleganckie wzornictwo. Potwierdzeniem tego faktu jest nagroda Reddot Award 2017, którą zdobył model 7-calowy z serii Pro. Monitory do wideodomofonu HIKVISION posiadają bogatą funkcjonalność, między innymi: zdalne otwieranie, podgląd z kamery IP, połączenie interkomowe między stacjami czy historię połączeń. Wszystkie modele zasilane są przy użyciu standardowego zasilania PoE.

 

Monitory dostępne w ofercie:

 

  DS-KH6320-TE1 DS-KH6320-WTE1(-W) DS-KH8350-TE1 DS-KH8350-WTE1 DS-KH8520-WTE1
Wyświetlacz 7" TFT LCD 10" TFT LCD
Rozdzielczość 1024 × 600 pikseli
Metoda pracy pojemnościowy ekran dotykowy
Wejście audio wbudowany mikrofon
Wyjście audio wbudowany głośnik
Sieć przewodowa 10/100 Mbps self-adaptive network
Sieć bezprzewodowa x Wi-Fi 802.11b/g/n x Wi-Fi 802.11b/g/n
Wejście alarmowe 8 wejść alarmowych
RS-485 x tak
Wyjście przekaźnikowe x 2
Pobór mocy do 6 W do 7 W do 6 W
Wymiary 200 × 140 × 15,1 [mm] 180 × 140 × 22,4 [mm] 254 × 166 × 14,7 [mm]

 

Modułowy panel zewnętrzny HIIKVISION — system dopasowany do Ciebie!

System wideodomofonowy IP marki HIKVISION pozwala na stworzenie stacji bramowej wedle własnych potrzeb. Panel zewnętrzny wideodomofonu może składać się z ośmiu różnych modułów. Poza głównym i niezbędnym do uruchomienia systemu modułem DS-KD8003-IME1 możemy wybrać jeszcze:

 

Cała stacja bramowa może opierać się na maksymalnie 8 modułach rozszerzających, czyli łącznie z modułem głównym możesz zbudować panel aż 9-modułowy. Oznacza to też, że całość musiałaby zostać umieszczona na przykład w 3 potrójnych ramkach. W ofercie naszego sklepu są dwa typy ramek montażowych do wideodomofonu HIKVISION: ramki do montażu podtynkowego oraz ramki do montażu natynkowego.

 

Stacja bramowa IP HIKVISION z połączeniem bezprzewodowym Wi-Fi

Jeżeli modułowe rozwiązanie nie jest dla Ciebie, wideodomofon IP HIKVISION możesz zbudować również na podstawie tradycyjnej stacji bramowej IP. Zdecydowaną zaletą paneli jest to, że można je podłączyć bezprzewodowo przy użyciu modułu Wi-Fi. Możesz wybrać spośród 4 różnych modeli:

 

Wideodomofon z aplikacją na telefon oraz komputer — poznaj HikConnect i iVMS-4200!

Jak każdym systemem, tak i tym możesz zarządzać z poziomu dedykowanego oprogramowania. Aplikacja kliencka pracująca na komputerze to iVMS-4200. Jest uniwersalnym rozwiązaniem do obsługi wszystkich rozwiązań HIKVISION: telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, systemu alarmowego i oczywiście systemu wideodomofonowego. Oferuje całe mnóstwo funkcji dla połączonego systemu, między innymi:

iVMS-4200 dostępny jest w języku polskim, więc nie musisz martwić się o skomplikowaną obsługę programu. Aplikację możesz zainstalować na urządzenia pracujące w systemie operacyjnym Windows lub Mac. Pamiętaj jednak, że drugą generację wideodomofonów HIKVISION obsługuje program w wersji 3.1.0.5 (Windows) i 2.0.0.5 (Mac) lub nowszej. Nie stosuj oprogramowania w niższej wersji, ponieważ wystąpią liczne błędy z kompatybilnością i obsługą funkcji systemu. iVMS-4200 możesz pobrać z oficjalnej strony producenta.

Wideodomofon IP HIKVISION posiada też dedykowaną aplikację mobilną - HIK-Connect! Działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Pracuje na podstawie chmury HIKVISION i pozwala uzyskać podobną funkcjonalność do tej, jaką otrzymujemy w powyższej aplikacji na komputery. Ogromną zaletą HIK Connect jest prosta obsługa — urządzenie rejestruje się poprzez przeglądarkę internetową lub za pośrednictwem kodów QR. Dzięki aplikacji kontrolę nad swoim wideodomofonem masz zawsze pod ręką — w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Zachęcamy po więcej informacji na dedykowaną stronę o HIK Connect u producenta.

 

Może zainteresować Cię również