Cyfrowy system domofonowy i wideodomofonowy Optima 255 Elfon

2022-11-29
Cyfrowy system domofonowy i wideodomofonowy Optima 255 Elfon
Cyfrowy system domofonowy to już w zasadzie standard zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i również w ogrodzonych kompleksach mieszkaniowych z wieloma budynkami. System Optima 255 firmy ELFON umożliwia budowę 2-przewodowej instalacji domofonowej lub 4-przewodowej instalacji wideodomofonowej.

Cyfrowe centrale domofonowe

Podstawowe modele OP-255 i OP-255R są dedykowane do instalacji z jednym wejściem, w którym ilość lokali nie przekracza 255. Panel w wersji 255R został dodatkowo wyposażony w czytnik RFID, który umożliwia otwarcie wejścia za pomocą breloków lub kart zbliżeniowych. Zaletą systemu jest możliwość (w niektórych przypadkach) uruchomienie systemu bez konieczności konfiguracji centrali. Jednocześnie szerokie możliwości konfiguracji pozwalają dostosować panel domofonowy do potrzeb niemal każdej instalacji.

Wybrane cechy systemu Optima 255 ELFON:

Instalacja domofonowa wielowejściowa

W ofercie firmy ELFON znajdują się również panele domofonowe umożliwiające budowę 2-przewodowej instalacji wielowejściowej lub 4-przewodowej instalacji wideodomofonowej. Urządzenie Optima SL255 umożliwiają stworzenie systemów złożonych z 4 wejść równoległych (np. blok z kilkoma wejściami) z komunikacją do 255 mieszkań.

W przypadku, gdy inwestycja domofonowa składająca się z kilku bloków dodatkowo jest ogrodzona, to w systemie możemy zastosować maksymalnie 60 central typu SLAVE z 15 strefami (np. bloki).

Cyfrowy system wideodomofonowy

Najbardziej zaawansowanymi urządzeniami systemu OPTIMA 255 są z pewnością panele zewnętrzne z kamerą (modele OP-SL255RC HR, OP-MA765RC HR). Umożliwiają one stworzenie komfortowego i łatwego w obsłudze cyfrowego systemu wideodomofonowego. Nieodzownym elementem wideodomofonu jest monitor, czyli stacja wewnętrzna. W ofercie ELFON jest dostępnych kilka monitorów:

Powiązane produkty

Może zainteresować Cię również