Twoja przeglądarka nie obsługuje JaaScript. Włącz, aby mogła poprawnie funkcjonować.

ACSP SATEL Adresowalna centrala sygnalizacji pożaru

2023-03-13
ACSP SATEL Adresowalna centrala sygnalizacji pożaru
Wiele osób na pewno słyszało o dostępnych produktach sygnalizacji pożarowej z oferty firmy SATEL. Dotychczas oferowane były wyłącznie centrale konwencjonalne CSP oraz szereg urządzeń detekcyjnych i sygnalizacyjnych współpracujących z centralami CSP-104,  CSP-108, CSP-204 i CSP-208.

Adresowalny System Sygnalizacji Pożarowej ACSP

SATEL ACSP to zupełnie nowa linia produktów bazująca na technologii pętlowej, dająca możliwość zastosowania produktów SATEL w zdecydowanie większych i bardziej rozległych systemach bezpieczeństwa budynków. Zapowiadana centrala ACSP-402 oraz adresowalne czujki, sygnalizatory, moduły sterujące i komunikacyjne już niebawem dostępne będą w sprzedaży.

 

Prosimy śledzić wiadomości i aktualności w tej sprawie, wkrótce więcej informacji.

 

Adresowalnego Systemu Sygnalizacji Pożarowej ACSP SATEL

 

Podstawowe cechy systemu:

Nowy produkt - centrala sygnalizacji pożarowej

Głównym elementem Adresowalnego Systemu Sygnalizacji Pożarowej ACSP, czyli urządzeniem kierującym pracą wszystkich jego elementów, jest centrala sygnalizacji pożarowej ACSP-402.

Skuteczna detekcja

W ramach systemu ACSP pracować może szereg adresowalnych ostrzegaczy pożarowych – automatycznych i ręcznych. Przeznaczeniem pierwszych jest samodzielne wykrycie pożaru, drugie zaś umożliwiają zgłoszenie zauważonego pożaru osobom znajdującym się w obiekcie

Aplikacja Virtual APSP

Zdalny dostęp do stanu systemu możemy uzyskać za pomocą aplikacji Virtual APSP. Dostępna zarówno na komputery, jak i na urządzenia mobilne.

Zabezpieczeniem przed fałszywymi alarmami

Prawidłowy dobór typu alarmowania w strefach ma bezpośrednie przełożenie na ograniczenie występowania fałszywych alarmów. Poprawna konfiguracja ostrzegaczy pożarowych to kolejny ze sposobów ograniczających występowanie fałszywych alarmów. Można bowiem skorzystać z opcji zmiany czułości w zależności od harmonogramu pracy personelu – mniejsza czułość, gdy w obiekcie obecni są ludzie, większa, gdy obiekt jest pusty.

Zdalna obsługa nawet do 1000 metrów

Do obsługi systemu ACSP może być użyty panel wyniesiony APSP-402, który można umiejscowić nawet do 1km z dala od centrali. System obsługuje się z niego tak samo, jak z panelu centrali – użytkownik zyskuje pełen dostęp do informacji o systemie, jak i do wszystkich jego funkcji.

Automatyczne powiadamianie służb

Centrala ACSP-402 posiada wyjścia do systemów transmisji informacji o pożarze lub uszkodzeniu. Dzięki temu, w przypadku współpracy z systemami monitoringu pożarowego, możliwe jest automatyczne i niezwłoczne wezwanie służb ratowniczo-gaśniczych. Taka funkcjonalność maksymalizuje skrócenie czasu, jaki upłynie od wykrycia pożaru do podjęcia akcji ratunkowej.

Efektywne wykrywanie pożaru

W ramach każdej strefy dozorowej istnieje możliwość wybrania jednego spośród 19 wariantów alarmowania w trybach jedno i dwustopniowych. Odpowiadają one różnym, specyficznym algorytmom wykrywania pożaru w jak najwcześniejszej fazie jego rozwoju. Wybór optymalnego typu alarmowania ma na celu jak najlepsze dopasowanie pracy systemu do warunków panujących w strefie – wybranym obszarze.

Pozostałe cechy APSP

Elementy systemu ACSP Satel:

Powiązane produkty

Może zainteresować Cię również