Sklep internetowy Fonex, Zabezpieczenia, Systemy alarmowe, Telewizja przemysłowa, Domofony

Aktualności:

 

Rejestrator BCS, nowe oprogramowanie umożliwiające obsługę kamer IP dla rejestratorów analogowych DVR

dodano 2014-02-17

Na początku lutego br. firma BCS udostępniła oprogramowanie dzięki któremu wybrane rejestratory analogowe można zmienić na urządzenia hybrydowe.

 

Tryb pracy hybrydowej dostępny jest dla rejestratorów:

 

Należy zwrócić szczególną uwagę na model rejestratora. Próba aktualizacji softu w urządzeniach do tego nie przystosowanych (starsze modele) może je zablokować i/lub uszkodzić. Naprawa rejestratora będzie możliwa jedynie odpłatnie, nawet jeżeli urządzenie będzie na gwarancji.

 

Oprogramowanie do pobrania:

 

Oprogramowanie do rejestratorów 4 kanałowych Wersja 1. Firmware seria04xx(q)qe(a)-II V2.616.0001.8.R.20140125.zip

Oprogramowanie do rejestratorów 4 kanałowych Wersja 2. Firmware seria08xx(q)qe(a)-II 1601me(a)(-II) V2.616.0001.8.R.20140125.zip

Oprogramowanie do rejestratorów 4 kanałowych Wersja 3. Firmware seria16xx(q)qe(a)-II P V2.616.0001.8.R.20140125.zip

 

Aktualizację oprogramowania rejestratora do wersji hybrydowej można przeprowadzić na dwa sposoby. Wykorzystując sieć komputerową LAN lub pamięć USB (tzw. Pendrive). 

 

 

Sposób 1. Pamięć USB

Rozpoczynamy od pobrania odpowiedniej wersji firmware dla naszego urządzenia. Po rozpakowaniu archiwum *.zip należy znaleźć plik o nazwie update.bin a następnie skopiować do pamięci USB. Ważne, żeby plik znajdował się bezpośrednio na dysku, nie należy umieszczać go w żadnym katalogu.

 

BCS-DVR0401QE II Rejestrator hybrydowy czterokanałowy. USB. Aktualizacja oprogramowania

 

Przed przystąpieniem do zmiany oprogramowania zaleca się zrestartować (uruchomić ponownie) rejestrator i włożeniu pamięci do gniazda USB. Rozpoczynamy od zalogowania się oraz wejścia do MENU GŁÓWNEGO, później wybieramy INFO a następnie WERSJA

 

 

Po wybraniu przycisku START pojawi się ekran na którym wybieramy plik z najnowszą wersją oprogramowania. Kolejny przycisk START rozpoczyna aktualizację. Uwaga! Nie wolno wyłączać zasilania podczas aktualizacji, może to spowodować uszkodzenie rejestratora. Zmiana oprogramowania trwa zwykle około 5 minut.

 

 

Po ponownym uruchomieniu, zyskujemy możliwość przekształcenia zwykłego rejestratora obsługującego kamery analogowe w urządzenie hybrydowe. Przykładowo w rejestratorze BCS-DVR0401QE-II możemy wybrać jeden z trzech trybów pracy:

  • tryb 1: obsługa czterech kamer analogowych
  • tryb 2: obsługa trzech kamer analogowych i jednej kamery IP w rozdzielczości 720P
  • tryb 3: obsługa dwóch kamer analogowych i dwóch kamer IP w rozdzielczości 720P

 

 

Opcja dostepna w MENU GŁÓWNE -> ZAAWANSOWANE -> HYBRYDA.

 

 

Sposób 2. Sieć komputerowa LAN

Rozpoczynamy od pobrania odpowiedniej wersji firmware dla naszego urządzenia. Po rozpakowaniu archiwum *.zip należy uruchomić aplikacje o nazwie RECUpgrade1.16.exe i w odpowiednie pola wpisać kolejno adres IP (fabrycznie: 192.168.1.108) oraz port (37777). Zostaniemy poproszeni o zalogowanie się (wówczas należy wpisać login i hasło).
 

 

Dalszy etap polega na wybraniu pliku z nową wersją oprogramowania: OPEN FILES -> OTWÓRZ.

 

 

Naciśnij przycisk BIOS aby rozpocząć wysyłanie pliku do rejestratora. Jest to najbardziej krytyczny moment całej operacji, nie wolno dopuścić do utraty zasilania w rejestratorze oraz odłączać go od sieci LAN. Aktualizacja zakończona poprawnie zostanie zasygnalizowana komunikatem: Send bios data succesz! Nastąpi również restart rejestratora.

 

 

 
Copyright (c) 2009 Fonex Wszystkie prawa zastrzeżone. All right reserved.