Sklep internetowy Fonex, Zabezpieczenia, Systemy alarmowe, Telewizja przemysłowa, Domofony

801 525 111

34 3 525 111

25 lat działalności firmy FONEX!

    Instalacja światłowodowa

    • Typ interfejsu: SFP jednomodowy, single-mode
    • Typ złącza: 2x LC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali Tx / Rx: 1310 nm / 1310 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 20 km
    • Do poprawnej komunikacji z drugim urządzeniem należy użyć tego samego modułu
    • Cena netto: 46.34 zł
    • Cena brutto: 57.00 zł
    • Typ interfejsu: SFP wielomodowy, multi-mode
    • Typ złącza: 2x LC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali Tx / Rx: 1310 nm / 1310 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 2 km
    • Do poprawnej komunikacji z drugim urządzeniem należy użyć tego samego modułu
    • Cena netto: 46.34 zł
    • Cena brutto: 57.00 zł
    GBIC-103 PULSAR Moduł SM SFP (SC)
    Numer produktu: 6647
    • Typ interfejsu: SFP jednomodowy, single-mode
    • Typ złącza: SC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali Tx / Rx: 1310 nm / 1550 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 20 km
    • Do poprawnej komunikacji z drugim urządzeniem należy użyć modułu GBIC-104
    • Cena netto: 43.09 zł
    • Cena brutto: 53.00 zł
    GBIC-104 PULSAR Moduł SM SFP (SC)
    Numer produktu: 6648
    • Typ interfejsu: SFP jednomodowy, single-mode
    • Typ złącza: SC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali Tx / Rx: 1550 nm / 1310 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 20 km
    • Do poprawnej komunikacji z drugim urządzeniem należy użyć modułu GBIC-103
    • Cena netto: 63.00 zł
    • Cena brutto: 77.50 zł
    GBIC-105 PULSAR Moduł SM SFP (LC)
    Numer produktu: 6649
    • Typ interfejsu: SFP jednomodowy, single-mode
    • Typ złącza: LC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali Tx / Rx: 1310 nm / 1550 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 20 km
    • Do poprawnej komunikacji z drugim urządzeniem należy użyć modułu GBIC-106
    • Cena netto: 43.09 zł
    • Cena brutto: 53.00 zł
    GBIC-106 PULSAR Moduł SM SFP (LC)
    Numer produktu: 6650
    • Typ interfejsu: SFP jednomodowy, single-mode
    • Typ złącza: LC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali Tx / Rx: 1550 nm / 1310 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 20 km
    • Do poprawnej komunikacji z drugim urządzeniem należy użyć modułu GBIC-105
    • Cena netto: 63.00 zł
    • Cena brutto: 77.50 zł
    • Typ interfejsu: SFP jednomodowy, single-mode
    • Typ złącza: SC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali:
      • Moduł A: T 1310 / R 1550
      • Moduł B: T 1550 / R 1330
    • Maksymalna długość przewodu: 3 km
    • Zawartość zestawu: komplet - 2 szt.
    • Cena netto: 103.00 zł
    • Cena brutto: 126.70 zł
    • Przewód światłowodowy - patchcord
    • Długość: 10 metrów
    • Typ złącza (obustronnie): SC/APC
    • Typ włókna: jednomodowy (SINGLE-MODE), G.657A2
    • Powłoka: TPU, możliwość pracy na zewnątrz
    • Cena netto: 16.99 zł
    • Cena brutto: 20.90 zł
    • Przewód światłowodowy - patchcord
    • Długość: 20 metrów
    • Typ złącza (obustronnie): SC/APC
    • Typ włókna: jednomodowy (SINGLE-MODE), G.657A2
    • Powłoka: TPU, możliwość pracy na zewnątrz
    • Cena netto: 28.62 zł
    • Cena brutto: 35.20 zł
    • Przewód światłowodowy - patchcord
    • Długość: 50 metrów
    • Typ złącza (obustronnie): SC/APC
    • Typ włókna: jednomodowy (SINGLE-MODE), G.657A2
    • Powłoka: TPU, możliwość pracy na zewnątrz
    • Cena netto: 64.31 zł
    • Cena brutto: 79.10 zł
    • Przewód światłowodowy - patchcord
    • Długość: 100 metrów
    • Typ złącza (obustronnie): SC/APC
    • Typ włókna: jednomodowy (SINGLE-MODE), G.657A2
    • Powłoka: TPU, możliwość pracy na zewnątrz
    • Cena netto: 122.76 zł
    • Cena brutto: 150.99 zł
    • Przewód światłowodowy - patchcord
    • Długość: 160 metrów
    • Typ złącza (obustronnie): SC/APC
    • Typ włókna: jednomodowy (SINGLE-MODE), G.657A2
    • Powłoka: TPU, możliwość pracy na zewnątrz
    • Cena netto: 193.33 zł
    • Cena brutto: 237.80 zł
    Niedostępny
    FT3420 XGIGA Moduł SM SFP (LC) - odpowiednik GLC-LH-SM
    • Typ interfejsu: SFP
    • Typ złącza: LC
    • Przepustowość: 1.25 Gb/s
    • Długość fali: 1300 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 10 km
    • Zamiennik dla GLC-LH-SM Cisco
    • Cena netto: 74.63 zł
    • Cena brutto: 91.79 zł
    Niedostępny
    FT3405 XGIGA Moduł MM SFP (LC) - odpowiednik GLC-SX-MM
    • Typ interfejsu: SFP
    • Typ złącza: LC
    • Przepustowość: 1.25 Gbs
    • Długość fali: 850 nm
    • Maksymalna długość przewodu: 500 metrów
    • Zamiennik dla GLC-LH-MM Cisco
    • Cena netto: 58.54 zł
    • Cena brutto: 72.00 zł
    FT3401G XGIGA Moduł SFP (RJ-45)
    Numer produktu: 4390
    • Typ interfejsu: SFP
    • Typ złącza: RJ-45
    • Przepustowość: 10 / 100 / 1000 Mb/s
    • Maksymalna długość przewodu: 100 metrów
    • Cena netto: 153.66 zł
    • Cena brutto: 189.00 zł

    Instalacja światłowodowa

    Instalacja światłowodowa to rozwiązanie, które charakteryzuje się dużymi prędkościami przesyłu danych. Duże prędkości możliwe są dzięki przesyłaniu danych po włóknach z tworzyw sztucznych za pomocą światła. Połączenie jest jednocześnie stabilne i niezawodne. Ze względu na jej nieocenione zalety światłowód zyskuje coraz większą popularność. Aby cieszyć się dostępem do superszybkiego Internetu, konieczne jest zaopatrzenie w poszczególne elementy instalacji światłowodowej.

    Przewód światłowodowy składa się z jednego bądź kilku włókien szklanych, które prowadzą światło (najczęściej jest to światło podczerwone). Wykorzystanie włókien szklanych wykazują odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, jednocześnie mają dużą przepustowość. Natomiast patchcord światłowodowy to najczęściej dwa włókna światłowodowe, otoczone wzmocnioną oprawą. Używany jest do łączenia przełączników oraz zakończeń kabli światłowodowych, aby podłączyć konwerter.

    Moduły SM, SFP to niezbędne elementy każdej instalacji światłowodowej. Służą do transmisji danych światłowodem podwójnym jednomodowym, nawet na odległość 20 km. Moduły te konwertują sygnał optyczny na elektryczny i odwrotnie - elektryczny na optyczny. Konwertery są uniwersalne, jeśli konfiguracja ulegnie zmianie, wystarczy zmienić moduł SFP na odpowiedni.